O FORUM

Wychowania Przedszkolnego
Przekonaj się dlaczego Uczestnicy mówią o magii Forum


10. FORUM

Forum jest magicznym przedsięwzięciem, to niezwykły czas. Czekałam na niego cały rok od poprzedniego Forum. Odkąd zaczęłam pracować w przedszkolu zawsze, co roku jestem, bo czuję się w ciągu tych trzech dni wyjątkowo, bo ładuję akumulatory ciepła i cierpliwości do dzieci na kolejny rok, bo wracam do przedszkola z nowymi pomysłami i podchodzę do swojej pracy bardziej z dystansem.

czytaj więcej 10. FORUM

Miejsce konferencji było wybrane znakomicie bo i bliskość ukochanego Krakowa i przepiękna Wieliczka, na którą miałam trochę zbyt mało czasu, ale już wiem, że tu wrócę. Był to więc czas niezwykle intensywny pod każdym względem - przede wszystkim uczestnictwo w Forum, ale i wędrówki po krakowskim Kazimierzu, i Teatr Stary, i oczywiście przepiękna kopalnia soli oraz niezwykle urokliwa Wieliczka. 

czytaj więcej 10. FORUM

Już minął tydzień, a u mnie dalej wszystko kręci się wokół Forum. Otóż już kilka propozycji wykorzystałam w pracy. Tańce, wierszyki do układania z klocków, no i konstrukcje z fasolki i wykałaczek - rewelacja wśród dzieci, nauczycieli i rodziców. Zakupy, które poczyniłam do placówki bardzo wartościowe. Prowadziłam już radę szkoleniową z nowinek z Forum. 

czytaj więcej 10. FORUM

Parafrazując pewną religijną piosenkę chciałoby się śpiewać: "Do teraz kwitną we mnie twe ogrody..." :) Tegoroczne Forum było moim trzecim. Pierwsze dwa, którymi były VI i VIII, oczarowały mnie, naładowały energią na kolejne lata. Tegoroczne Forum, hmmm... Chyba pozostawiło we mnie lekki niedosyt... wykładów. Uważam, iż pełne dynamizmu wystąpienia Moniki, Gabrysi powinny przeplatać kunsztowne wystąpienia prelegentów.

czytaj więcej 10. FORUM

Uczestniczyłam w Forum po raz pierwszy. Przeglądając relacje z wcześniejszych lat poczułam, że jest to prawdziwa przygoda. Rok temu musiałam obejść się smakiem, ale tym razem decyzja zapadła - zgłosiłam swoje uczestnictwo w wykładach. Miejsce było bardzo dogodne, dojazd wygodny - mieszkam w okolicach Krakowa, więc pociąg z Dworca i 19 minut wycieczki;) Już pierwszego dnia w pociągu poznałam super ludzi podążających w to samo miejsce. Od wejścia witali nas Organizatorzy - byli mili, uśmiechnięci, serdeczni. 

czytaj więcej 10. FORUM

Uczestniczyłam w FORUM pierwszy raz. Dowiedziałam się o nim oczywiście z prenumeraty Bliżej Przedszkola (to naprawdę bardzo dobry miesięcznik dla nauczycieli). Dodatkową zachętą były relacje z wcześniejszych zjazdów oraz prezentowane piosenki przez panią Monikę Kluza. I jak już jestem „przy” p. Monice to pragnę przekazać, że bardzo podoba mi się pomysł nagrania piosenek, których nas uczyła na jednej płycie oraz opisanie ich w specjalnym skrypcie. To bardzo pomaga w odtworzeniu sobie tego, co w tych trzech „szalonych” dniach zdążyła nam przekazać. 

czytaj więcej