O FORUM

Wychowania Przedszkolnego
Przekonaj się dlaczego Uczestnicy mówią o magii Forum

Czułam się zauważona od samego początku.
Na Forum byłam po raz pierwszy. Pojechałam z Koleżanką, która była już czwarty raz, a zawsze jeździła sama i brakowało jej kogoś znanego do towarzystwa (wspólnej drogi i noclegów). To, co mnie urzekło już od pierwszych chwil, to osobiste powitanie Pana Roberta: czułam się zauważona od samego początku.

czytaj więcej

 
 


 Ostygłam już, choć nie do końca.
Wciąż przeglądam komentarze, oglądam filmiki i zdjęcia. Przeglądam książki i pomoce, które kupiłam, ale przede wszystkim myślę... W głowie brzmią mi słowa powiedziane publicznie do 350 nauczycielek przedszkola: "Zło dobrem zwyciężaj" („Hejt dobrem zwyciężaj”). Myślę, że mogłabym je potraktować jak podsumowanie całego Forum i właśnie w tych 3 dniach znajduję wydźwięk tych słów. I choć je znałam wcześniej, to po Forum nie mogę się od nich uwolnić...

czytaj więcej

 
 


 


Udział w Forum po raz kolejny dał mi ogrom pomysłów
Udział w Forum po raz kolejny dał mi ogrom pomysłów, sił i inspiracji. Sam termin jest magiczny, bo jest to moment, kiedy chyba każdy nauczyciel przedszkolny czuje, że baterie wyczerpują się... Z końcem kwietnia jesteśmy po obserwacjach, zebraniach z rodzicami, tysiącach konkursów i innych przedsięwzięć, a wiele jeszcze przed nami. I te trzy dni spędzone w gronie "takich, jak ja", pod wodzą ludzi z pasją, talentami i słowami otuchy i motywacji dla nas - coś niezwykłego, to moc do dalszego podbijania świata z naszymi "zawodowymi" dzieciakami :)

czytaj więcej

 
 


 Po pierwsze i najważniejsze DZIĘKUJĘ za to, że mogłam spędzić 3 cudowne dni.
Po pierwsze i najważniejsze DZIĘKUJĘ za to, że mogłam spędzić 3 cudowne dni pośród tylu "szalonych i nawiedzonych" nauczycieli. Cieszę się, że moje marzenie się spełniło (ten kto mnie zna, wie, że rok temu obiecałam sobie, że zrobię wszystko by być na 12 Forum i udało się, nawiasem mówiąc za rok MUSZĘ to powtórzyć :)

czytaj więcej

 
 


 


Nowe szpilki
Forum, Forum i po Forum. Tak długo wyczekiwane wydarzenie już za mną. Było to moje pierwsze Forum, pierwsze spotkanie z tyloma wspaniałymi ludźmi, których mogłam podziwiać tylko z okładek gazet, czy też słuchać ich cytatów podczas studiów. Ja - nauczyciel stażysta - potrzebowałam tych wszystkich słów, porad, inspiracji, aby poczuć siłę, wiarę, że dam radę, przezwyciężę wszelkie trudności, chcę być nauczycielem, który przemienia świat!!!!!

czytaj więcej

 
 


 WCALE NIE SEKTA :)
Forum przekroczyło moje oczekiwania. Jestem nauczycielem stosunkowo niedługo, bo dopiero od 6 lat pracuję z dziećmi przedszkolnymi. Aczkolwiek wcześniej byłam wolontariuszem w programie "Starszy brat i starsza siostra", a później pracowałam jako tutor w "Akademii Przyszłości".

czytaj więcej